1. ANASAYFA

  2. YAŞAM

  3. 8 Mayıs Kadir Gecesi mesajları 2021: Resimli, dualı, ayetli WhatsApp kandil mesajları
8 Mayıs Kadir Gecesi mesajları 2021: Resimli, dualı, ayetli WhatsApp kandil mesajları

8 Mayıs Kadir Gecesi mesajları 2021: Resimli, dualı, ayetli WhatsApp kandil mesajları

Bin aydan daha hayırlı olarak bilinen bu ay ve bu gece dualarla, ibaretlerle tövbelerle geçirilmesi uygun görünüyor. Kadir Gecesi mesajları da mübarek gece ve dua dileklere aracı olacak. Resimli Kadir Gecesi mesajları, Whatsapp, Facebook instagram platformları üzerinden paylaşılıyor…Eşe, dosta, akrabaya, anneye gönderilecek kadir gecesi mesajları haberimizin detayında…

Kadir Gecesi'nde Kur'an indirilmeye başlanmıştır. Ramazanın 27. gecesi Kadir Gecesidir. Şunu belirtmek gerekir ki hadislerde Kadir Gecesinin Ramazan ayının son on günü içerisinde yer aldığı belirtilir. Kadir Gecesinde bol bol dua etmek, tesbih sürükleyip Kur'an okumanın yanı gizeme nafile namaz kılmak da evladır. Kadir Gecesi'nin anlam ve ehemmiyetine işaret eden ayetli ve hadisli Kadir Gecesi iletileri sosyal medya hesaplarından ya da SMS olarak paylaşılacak.

KADİR GECESİ MESAJLARI VE SÖZLERİ 2021

*Ümit ederiz ki bu mübarek gece, zor günler geçirdiğimiz; fakat gelecek adına umutla dolu olduğumuz şu dönemlerde yeniden bir uyanışa vesile olur. Kadir Geceniz mübarek olsun..

*Bu günlerin feyzi üzerinize, rahmeti geçmişinize, bereketi evinize, nuru ahiretimize, sıcaklığı yuvamıza dolsun. Kadir Geceniz mübarek olsun..

*Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Kadir Geceniz kutlu olsun.

*Dul ve yetimlere yardım eden kimse, Allah yolunda cihad eden ve gündüzleri oruç, geceleri ibadetle geçiren kimse gibidir.

*Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek geceni kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.

*Rahmet ve bereket kapılarının sonuna kadar açıldığı, duaların ve tövbelerin kabul olduğu bu gecede ibadetlerimizi yerine getirelim. Kadir Geceniz mübarek olsun.

*Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gece'nizi tebrik eder, hayır ve bereketinden nasiplenebilmeyi dilerim.

*Kadir Gecesi dargınlıkların ve kırgınlıkların unutulduğu, sevginin, saygının ve hoşgörünün hayatımızdaki birleştirici yönünün daha fazla öne çıktığı özel günlerdir. Kadir Geceniz mübarek olsun.

*Mübarek Kadir Gecesi’ni içtenlikle tebrik ediyor, hayırlara vesile olmasını diliyorum

*Allah tuttuğumuz oruçları ve ibadetlerimizi kabul etsin. Manen büyük bir ikramın olacağı Kadir Gecemizi dolu dolu yaşamayı nasip etsin.

*"Kadir gecesi bin aydan daha hayırlıdır. [Kadir Sûresi, 3] ’Ve, Vakit O gecedir ki; Tüm geceler O’na hayran’ Kadrini bilenlerden olmak dileğiyle... Kadir Gecemiz mübarek olsun.

*Ya rab bu gece hürmetine ana babamızı ve tüm inanan müminleri bağışla

*En ağır hastaların bile hafifledikleri, öteye geçen Mü'minlerin bir kuş hafifliğiyle geçtikleri, yoksul sofralarının gökten gelme bir bereketle birdenbire zenginleştiği bir gecedir Kadir Gecesi.

*Duaların kabul edileceği bu gecede, gönülden el açmak dileğiyle. Cümleten Kadir Gecemiz mübarek olsun.

*"Sizin Ramazan-ı Şerif'te makbul dualarınızı, hem inşâallah hakkınızda bin ay kadar meyvedar Leyle-i Kadrinizi, hem saadeti bayramınızı, hem çok kıymettar hizmetinizi bütün ruh-u canımızla tebrik ve tes'id ederiz."

ABONE OL

HABERE YORUM KAT

Mesajınız tarafımıza iletilmiştir en kısa sürede onaylanıp yayınlanacaktır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.