1. ANASAYFA

  2. TEKNOLOJİ

  3. Bağlantınız güvenli değil hatası nasıl çözülür, neyden kaynaklı? Güvenli değil hatası çözümü
Bağlantınız güvenli değil hatası nasıl çözülür, neyden kaynaklı? Güvenli değil hatası çözümü

Bağlantınız güvenli değil hatası nasıl çözülür, neyden kaynaklı? Güvenli değil hatası çözümü

Son zamanlarda Google Chrome kullanıcıları bir siteye girmek istediğinde “Bağlantınız Güvenli Değil” hatası alıyor. Bunun sebebinin ne olduğu kullanıcılar tarafından oldukça merak ediliyor. Bağlantınız güvenli değil hatası neden çıkar, nasıl çözülür? Güvenli değil hatası nasıl ortadan kaldırılır? İşte, merak ettiğiniz tüm detaylar.

Google Chrome kullanan kişiler bazen bir web sitesini ziyaret etmek istediklerinde "Bağlantınız güvenli değil" hatası alabilir. Bunun nedeni ve kullanıcının neden bilmek istediği. Bağlantı güvensiz hatanızın nedeni nedir ve nasıl çözülür? Güvenli olmayan hatalar nasıl ortadan kaldırılır? İşte merak edilen tüm detaylar.

Google Chrome kullanıcıları, site URL'sinin yanında kırmızı ve büyük harflerle gösterilen bu hatayı birkaç kez aldı. Bunun nedeni ise kullanıcıların merakıdır. Ayrıca bu hatanın çözümü de araştırılmaktadır.

Bağlantiniz Güvenli̇ Deği̇l HATASI NEDEN KAYNAKLI OLUR?

Google Chrome üzerinden bir web sitesine erişmeye çalışırken "Bağlantınız güvenli değil" uyarısıyla karşılaşabilirsiniz. Google Chrome, kullanıcılara yüksek kaliteli hizmetler sağlayabilen güvenilir bir tarayıcıdır. Kullanıcı güvenliğini ve memnuniyetini ön planda tutan bu marka, ziyaret edilen web sitelerinin güvenilirliğine de büyük önem vermektedir.

BAĞLANTINIZ GÜVENLİ DEĞİL HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR?

Bir web sitesi yeterince güvenilir değilse, adres çubuğunda o web sitesine bağlantınızın güvenli olmadığına dair bir uyarı görüntülenir. Bu şekilde kullanıcı uyarılacaktır. Bu sorunun bir diğer nedeni de erişilecek sitede sorun olmasıdır. Bu nedenle site yöneticilerinin bu sorunu tespit edip ortadan kaldırması gerekmektedir.

GÜVENLİ DEĞİL HATASI NASIL ORTADAN KALDIRILIR?

Bu sorunun ortadan kalmasının en sağlıklı bilinen yolu web sitesinin SSL sertifikası almasıdır. Bu sertifikanın alınması için herhangi bir bilişim şirketi ile iletişime geçmesi gerekmektedir. SSL sertifikasının ucuz bir şekilde satın alınması için bilişim şirketlerine sorunu anlatmak gerekmektedir. Böylelikle bir daha bu tarz bir hata alınması mümkün olmaz.

ABONE OL

HABERE YORUM KAT

Mesajınız tarafımıza iletilmiştir en kısa sürede onaylanıp yayınlanacaktır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.