1. ANASAYFA

  2. SPOR

  3. Galatasaray 38. başkanı Burak Elmas Kimdir? Burak Elmas yönetim listesinde kimler var?
Galatasaray 38. başkanı Burak Elmas Kimdir? Burak Elmas yönetim listesinde kimler var?

Galatasaray 38. başkanı Burak Elmas Kimdir? Burak Elmas yönetim listesinde kimler var?

Galatasaray'ın 102. dönemin yönetiminin belirlendiği ve Galatasaray Lisesinde yapılan kongrede rakipleri olan Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu ve Yiğit Şardan gibi isimlere karşı üstünlük sağlayan Elmas, 38. Başkan olmaya hak kazandı.

Galatasaray’ın yeni başkanını tanıyalım. Burak Elmas kimdir?

Galatasaray'ın 102. dönemin yönetiminin belirlendiği ve Galatasaray Lisesinde yapılan kongrede rakipleri olan Metin Öztürk, İbrahim Özdemir, Eşref Hamamcıoğlu ve Yiğit Şardan gibi isimlere karşı üstünlük sağlayan Elmas, 38. Başkan olmaya hak kazandı.

Burak Elmas, başkanlığını 37. Başkan olan Mustafa Cengiz'den koltuğu devralacak.

Burak Elmas'ın listesi ise şöyledir;

Asil: Ali Polat Bengiserp, Mehmet Remzi Sanver, Bikem Ardakoç Kanık, Turhan Özen, Burçak Emre Zorlu, Rezan Epözdemir,  Şükrü Köksal Ünlü, Mustafa Özgür Kalelioğlu, Başak Karaca, Özgür Işıtan Gün.

Burak Elmas kimdir?

İstanbul'da 1974'te dünyaya gözlerini açan Burak Elmas, Avusturya Lisesi'ndeki öğrenimini bitirdikten sonra University of Denver'da finans ve pazarlama eğitimini başarıyla tamamladı.

İş hayatına atılması ise Türkiye'nin en büyük bağımsız hızlı tüketim ürünleri distribütörlerinden birinde işe başlayan Burak Elmas, aile şirketlerinde ve uluslararası pek çok ortak girişimde yönetici olarak rol aldıktan sonra İngiltere merkezli uluslararası bir lojistik şirketi kurma girişiminde bulundu ve ilk şirketini kurmuş oldu. 2008 yılından beri Godiva Investment şirketinde üst yönetici (CEO) görevinde bulunan ve grup yönetim kuruluna bağlı olarak çalışan Burak Elmas, bunların yanı sıra gıda ürünleri imalatında en büyük Türk işletmelerinden bir tanesi olan Yıldız Grup'ta da yönetim kurulu üyeliği yapmayıda başardı.

Çalışma hayatında görev aldığı şirketleri  her zaman üst pozisyonlarda temsil eden Elmas, yöneticilik dönemleri süresince Japonya, İngiltere, Amerika ve Çin Halk Cumhuriyeti gibi çeşitli pek çok ülkelerde görevler aldı. Burak Elmas, halen İngiltere ve Türkiye'de üç uluslararası şirkette yatırımcı ortak ve bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmaktadır.

Galatasaray Kulübündeki ilk görevini 1997 yılında alan Burak Elmas, 23 yaşındayken Galatasaray PAF takımı sorumlusu olarak görev aldı. 1998, 2000 ve 2002 yıllarında üç dönem boyunca da yönetim kurulu üyeliği yaptı. Burak Elmas, 2018 yılında da Galatasaray Sportif AŞ'de de çeşitli görevler aldı.

Evli ve iki çocuk babası çekirdek bir aliesi olan Burak Elmas, İngilizce ve Almanca dillerine bir hayli hakim görünüyor. Öte yandan Burak Elmas, Galatasaray'ın eski efsanevi başkanlarından birisi olan Faruk Süren'in de damadı olma ünvanına da sahiptir. Çocukken ilk okul öğretmeninin sorduğu ‘Büyüyünce ne olmak istersin?’ sorusuna, Burak Elmas’ın ‘Galatasaray başkanı olmak isterim.’ Dediği ilk okul öğretmeni tarafında bir yayında dile getirilmişti. Görünen o ki Burak Elmas’ın hayalleri gerçek oldu..

 

ABONE OL

HABERE YORUM KAT

Mesajınız tarafımıza iletilmiştir en kısa sürede onaylanıp yayınlanacaktır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.