1. ANASAYFA

  2. Gizlilik Politikası

Gizlilik Politikası

Haber Arşivim’e giren ya da sitedeki formları dolduran her kullanıcı "Telif Hakkı Bilgisi", "Gizlilik Sözleşmesi" ve "Kullanım Şartları"nda yer alan hükümleri okumuş ve kabul etmiş sayılacaktır.

Haberarsivim.com’un orijinal içerik, özellik ve işlevleri Haber Arşivim’e aittir.

Haber Arşivim, siteyi ziyaret eden kullanıcılarının IP Adreslerini web sitesi kayıtlarında bağlantı tarihi, saati ve sistemden istenen adres ve/veya sayfalar bazına kaydetmektedir. Kaydedilen bilgiler gerek sistemin güvenliği, gerekse olası diğer kullanıcı problemlerinin çözümünde anahtar bilgiler olup, kullanıcı kişisel bilgileriyle ilişkili değildir.

Kullanıcıların iletişim bilgileri gerektiği zaman kullanıcıya ulaşmamızı sağlar. Haber bültenimize abone olmayı tercih ederseniz, bize doğrudan ad, soyad ve eposta adresiniz gibi veriler sağlarsınız. Üyeliğin onaylanması, ve üyelikle ilgili bilgi değişikliklerinin onaylanması e-posta/e-mail ile gönderilen mesajlar sayesinde gerçekleşir. Haber Arşivim, kullanım şartları ile tespit ettiği sınırları aşmamak şartıyla, üyelerine gerekli olduğu zaman e-posta/e-mail ile mesaj gönderir.

Genel bir ilke olarak, kullanıcıların kişisel bilgileri tarafımızca üçüncü şahıslara veya kuruluşlara verilmemektedir.

Yorumlarda veya diğer paylaşımlarda verdiğiniz kişisel bilgiler, üçüncü şahıs ve kuruluşlar tarafından kullanılabilmektedir. Bu gibi durumlarda, kişisel bilgilerinizi vermek tamamıyla gönüllü olarak yaptığınız bir davranış olur ve Haber Arşivim hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Kişisel bilgileriniz şu durumlarda paylaşılabilir:

-Yasal olarak gerektiği durumlarda;

- Devam eden veya olası yasal süreçlerle ilgili olarak;

- Kendi yasal haklarımızı korumak, uygulamak ve savunmak;

- Kişisel bilgilerin açıklanması için mahkemeye başvurabileceğine inandığımız bir kişiye, başvurması halinde mahkemenin veya yetkili kişi ve kurumların kişisel bilgilerin açıklanması yönünde karar vereceğine dair makul görüşlerimiz olması halinde.

Bu ilkede belirtilen durumlar haricinde, kişisel bilgileriniz üçüncü taraflarla paylaşılamaz. 

Kişisel bilgilerinize her zaman ulaşabilir ve onları güncelleyebilirsiniz. Bunların içerisinde, e-posta/e-mail adresiniz ve şifreniz mevcuttur.

Güvenlik

Haber Arşivim’de kayıtlı bütün kullanıcı hesapları şifre ile korunmaktadır. Kullanıcılarımızın, şifrelerini unutması durumunda e-posta/e-mail adreslerine yeni şifreleri gönderilecektir. Güvenlik nedeniyle, şifreler kullanıcının kayıtlı olduğu e-posta/e-mail adresi dışında başka bir adrese bildirilmez.

Haber Arşivim, gizli bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümü olarak addetmeyi ve gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tüm tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir.