1. ANASAYFA

  2. TEKNOLOJİ

  3. Kripto para borsası olan Thodex’e ait olduğu öğrenilen hesaplara haciz konuldu!
Kripto para borsası olan Thodex’e ait olduğu öğrenilen hesaplara haciz konuldu!

Kripto para borsası olan Thodex’e ait olduğu öğrenilen hesaplara haciz konuldu!

Birçok kripto para yatırımcısını dolandırıp kaçan Fatih Özer’e açılan davalardan biri daha sonuçlandı. Thodex’e ait olduğu öğrenilen 3 araç ve banka hesaplarındaki 16 milyon liraya haciz koyuldu. Davacı şahıs ile birlikte onlarca mağdur, haciz edilen parayı almayı bekliyor.

Birkaç ay önce ülkemizin kripto para piyasalarına bakış açısını değiştiren tatsız bir olay yaşanmıştı. Thodex isimli kripto para borsasının sahibi Faruk Fatih Özer, milyonlarca  liralık kripto para çalarak ülkemizden kaçmıştı. Şirkete açılan davalaradn biri daha sonuçlandı.

Thodex borsası üzerinden yaptığı yatırımlarla birden fazla insanı mağdur pozisyonunda bırakmıştı. Sonuç olarak yakın zamanda Thodex’e ait 3 araç ve banka hesaplarında bulunan yaklaşık 16 milyon lira haciz edildi.

3 araç ve 3 banka  hesabına el konuldu

Thodex mağdurlarından biri olan A.Ş.H, avukatı ile birlikte İstanbul Anadolu 18. icra Müdürlüğüne başvurarak çalınan parasını almak üzere şirkete icra takibi başlatmıştı. İcra müdürlüğünün kararı Thodex’in banka hesaplarındaki paraya ve 3 aracına haciz koymak oldu.

Thodex’e ait olduğu öğrenilen 3 banka hesabında toplam 15 milyon 945 bin 351 lira ve 16 euro bulunduğu ortaya çıktı. 

15 milyon 945 bin 351 lira ve 16 euro bulunduğu ortaya çıktı. 

Mağdur kişinin avukatı Berke Kaşıkaralar, gazetecilere yaptığı açıklamalarda “Koinesk Teknoloji AŞ, 7 günlük itiraz süreci içerisinde herhangi bir itirazda bulunmamıştır. Bu nedenle dosyaları kesinleşmiş bulunmaktadır. Akabindeyse haciz işlemlerine başladık. Başladığımız haciz işlemlerinde sırasıyla plakalarına haciz koyduk, taşınmazı bulunmadığından, taşınmazına haciz koyamadık." ifadelerini kullandı. Haciz için bankaya ihbarnamenin gönderildiğini bildiren Kaşıkaralar, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"İlgili bankalardan gelen cevaba göre Koineks Teknoloji AŞ'ye ait hesaplarda toplam 16 milyon lira tutarında bir mevduat mevcut olup, bu mevduata haciz işlemi uygulamış bulunmaktayız. Ancak bizden önce gelen 120 kişinin olması dolayısıyla dosyamızı tahsil edemiyoruz. Bu nedenle de müvekkilimiz mağdur bulunmaktadır."

ABONE OL

HABERE YORUM KAT

Mesajınız tarafımıza iletilmiştir en kısa sürede onaylanıp yayınlanacaktır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.