1. ANASAYFA

  2. SAĞLIK

  3. Son Dakika: Normalleşmeye Adım Adım Geçiliyor. İzin Kısıtlaması Kaldırıldı
Son Dakika: Normalleşmeye Adım Adım Geçiliyor. İzin Kısıtlaması Kaldırıldı

Son Dakika: Normalleşmeye Adım Adım Geçiliyor. İzin Kısıtlaması Kaldırıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 81 ilin sağlık müdürlüklerine gönderdiği talimat ile sağlıkçılara yönelik yıllık izin, ücretsiz izin ve emeklilik işlemleri yasağının kaldırıldığı duyuruldu.

Kovid-19 pandemisi nedeniyle sağlık çalışanlarına getirilen izin, emeklilik, tayin, istifa yasağı yeniden düzenlendi.

Sağlık Bakanlığı’nın bildirisiyle Covid-19 tedbirleri çerçevesinde sağlık çalışanlarına yönelik getirilen yıllık izin, ücretsiz izin ve emeklilik işlemlerine yönelik kısıtlamalar kaldırıldı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 81 ilin sağlık müdürlüklerine gönderdiği talimatta “Sahada büyük bir özveri ile görev yapmakta olan personelimizin talepleri göz önüne alınarak düzenleme yapılması ihtiyacı doğmuştur” denildi.

DEĞERLENDİRMEYE TABİ OLARAK İZİN VERİLECEK

Bakan Koca'nın gönderdiği genelgede yıllık izin talepleri kamu sağlık hizmetlerini aksatmayacak şekilde personelin bağlı olduğu müdürlük veya başhekimliklerin değerlendirmesi sonucu yerine getirilecek.

ATAMALAR KABUL EDİLMEYECEK

Başka kurum ve kuruluşlara atama talep edip ataması yapılan sağlık çalışanlarının çıkışı yapılmayacak. Başka yere atama isteyen personele de muvafakat verilmeme uygulaması sürecek. Ancak, özel ve vakıf dahil üniversitelerin öğretim üyesi kadrolarına alınacak personel ile kamu kurum ve kuruluşlarının idareci pozisyonuna atanacak personele muvakafat verilecek.

EMEKLİLİK İŞLEMLERİ SERBEST

Emeklilik talebinde bulunan sağlık çalışanlarının talepleri karşılanacak, emeklilik işlemleri yerine getirilecek. Daha önce genelge ile getirilen ve bunların dışında kalan yasaklar ise devam edecek.

 

ABONE OL

HABERE YORUM KAT

Mesajınız tarafımıza iletilmiştir en kısa sürede onaylanıp yayınlanacaktır.
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.